Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Tut ilçesinde süt sığırı yetiştiriciliği kursu verildi

Adıyaman’ın Tut ilçesinde ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ projesi kapsamında süt sığırı yetiştiriciliği kursu verildi.

Adıyaman Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, İş Kur İl Müdürlüğü ve Milli Eğitim İl Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde, ‘Tarımsal Nüfus Gençleşiyor’ projesi kapsamında Anadolu İmam Hatip Lisesi toplantı salonunda verilen süt sığırı yetiştiriciliği kursu tamamlandı. Süt sığırı yetiştiricilerinin bilinçli ve sürdürülebilir üretim yapması amacıyla düzenlenen ve özellikle genç çiftçi projelerinden hibe alanlara yönelik kursta, Tut İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Veteriner Hekim Abidin Tanrıverdi, Veteriner Hekim Barış Aliş ve Veteriner Hekim Mehmet Kürşat Kocaman eğitici olarak görev aldı.

On iki gün süren kursta, sığır ırklarının tanımı, sığır ırklarının seçimi, hayvan beslemesi, hayvan hastalıkları ile mücadele ve buzağı ölümleri ile ilgili teorik eğitimler verildi. Kurs sonunda kursiyerler yazılı sınava tabi tutuldu. Sınavda başarılı olan 6’sı bayan, 35’i erkek olmak üzere toplam 41 üretici sertifika almaya hak kazandı.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,