Öne Çıkanlar e-fidancim salgın bakan yardımcısı akif özkaldı sağanak yağış ayçiçeği alımı

Bu haber kez okundu.

Ziraat odası başkanları ‘tütün’ ile ilgili görüşmeler yaptı

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ve ilçe oda başkanları ‘tütün’ başta olmak üzere üreticilerin çeşitli sorunlarını Ankara’da dile getirdi.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan ve beraberindeki Kahta Ziraat Odası Başkanı Fatih Rüştü Zorlu Turanlı, Besni Ziraat Odası Başkanı İsmail Sümer, Gölbaşı Ziraat Odası Başkanı Doğan Güven, Çelikhan Ziraat Odası Başkanı Abdurrahman Kaya, Tut Ziraat Odası Başkanı Ahmet Özen Ankara’da çeşitli temaslarda bulundu.

Ziraat Odası başkanları TBMM Başkanvekili Ahmet Aydın’ın makamında milletvekilleri ile bir araya geldi. 1 Temmuz’da yürürlüğe girecek olan kanunun ile ilgili yönetmeliğin çıkmadığını ve düzenlemenin üreticinin lehine olması yönünde milletvekillerine taleplerini dile getirdi. Tütün dışında sulama projeleri, badem ithalat vergi oranı gibi konular ifade edildi.

Ziraat odası başkanları Adıyaman milletvekillerinin yanı sıra Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya talep ve beklentilerini iletti.

Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey ile görüşen başkanlar burada da tarıma elverişli olan ancak kayıtlarda orman olarak geçen arazilerin 2B kapsamına alınması için görüşlerini dile getirerek, gelir getirici fidan talebinde bulundu.

Adıyaman Ziraat Odası Başkanı Salih Şahan, verimli bir ziyaret gerçekleştirdiklerini dile getirerek, “Adıyaman ve ilçelerindeki ziraat odası başkanlarımızla başta tütün olmak üzere, çeşitli konuları dile getirmek için Ankara’da temaslarda bulundu. Tütün ile ilgili yönetmeliğin çıkartılması ve üreticinin mağdur edilmemesi için milletvekillerimiz aracılığıyla ilgililerine ilettik. Bunun yanında çiftçimizi ilgilendiren konularda taleplerimizi ileterek çözüm önerilerimizi aktardık. Başta TBMM Başkanvekilimiz Ahmet Aydın olmak üzere tüm milletvekillerimize ilgilerinden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi