Öne Çıkanlar jakaranda fidanı şiddetli yağış meyve ağacı budama muğlada yağmur palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Ağrı’da çiftçilere eğitim verildi

Ağrı İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından mera ıslahı ve buzağı ölümlerinin önlenmesi konulu eğitim verildi.

Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü Toplantı Salonu’nda ‘Mera Islahı ve Buzağı Ölümlerinin Önlenmesi’ 3 gün süren eğitim gerçekleştirildi. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından 2018 yılı “Hayvan Hastalıkları İle Mücadele ve Buzağı Ölüm Oranını Düşürme Yılı” olarak ilan edildi. İl Müdürlüğü bu ilan doğrultusunda, Ağrı İlinde yoğun bir çalışma başlatarak kış mevsiminde ilçeler, beldeler ve köylerde tüm olanakları ve teknik desteği ile yetiştiricilerimize hayvansal ve bitkisel konulu eğitimlerin yanı sıra ağırlıklı hayvan hastalıkları ile mücadele ve buzağı ölümlerini önlemeye yönelik eğitimler verdi.

Bu kapsamda İl Müdürlüğü toplantı solunumda Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Engin başkanlığında, İbrahim Çeçen Üniversitesi Eleşkirt Celal Oruç Hayvansal Üretim Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç.Dr Zeki Şahinler ile Öğretim Görevlisi Yücel Demir tarafından il ve ilçe müdürlüklerinde görevli personele, ilimiz önder çiftçilerine eğitim düzenlendi. Yapılan eğitimin açılış konuşmasını yapan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Engin, “Buzağı ölümlerinin ekonomisindeki önemine değinerek sözlerine şu ifadelerle devam etti. “bu eğitimin oluşturacağı farkındalık ile meralarımız daha verimli kullanılarak, buzağı ölüm oranın en az seviyeye indirilmesi hedeflenmektedir” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı