Öne Çıkanlar kefir kapanış fiyatı tarım teknoloji Gıda

Bu haber kez okundu.

Çiçekçi’nin öldürüldüğü kazaya ilişkin "resmi belgede sahtecilik" davası

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde kullandığı lüks otomobil ile çiçekçi Mehmet Emin Kaya’ya çarparak ölümüne neden olan Murathan Öztürk’ün dosyaya sahte alkol raporu sunduğu gerekçesiyle "resmi belgede sahtecilik" suçundan yargılanmasına devam edildi. Sanık Murathan Öztürk’ün, 5 Nisan 2017 tarihinde denetimli serbestlik kapsamında tahliye edildiği öğrenildi.

Kadıköy Bağdat Caddesi’nde 11 Temmuz 2015’te kullandığı lüks otomobil ile çiçekçi Mehmet Emin Kaya’ya çarparak ölümüne neden olduğu gerekçesiyle 7 yıl hapis cezasına çarptırılan ve denetimlik serbestlik süresini 1 yıldan 2 yıla çıkaran 671 Sayılı Kanun Hükmünde Kararname’den yararlanarak 5 Nisan 2017 tarihinde tahliye edilen Murathan Öztürk’ün "resmi belgede sahtecilik" suçundan yargılanmasına devam edildi.

Anadolu 42’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmaya tutuksuz sanık Murathan Öztürk ve Özlem Erkan katılırken, sanık avukatları ve taraf yakınları da salonda hazır bulundu.

"Bana, ’Hatanı telafi et, o raporu ver’ dedi"

Duruşmada tanık olarak dinlenen laboratuvar teknisyeni Nimet Sezgin, "İlk olarak Murathan Öztürk, Mehmet Latif Yaşlı ve 3 kişi ile beraber laboratuvara geldiler. Uyuşturucu ve alkol testi yaptırmak istediklerini söylediler. Ben de dış laboratuvarı arayarak bilgi aldım, idrar tahlilinin yeterli olacağını söylediler. Murathan Öztürk numune vererek hastaneden ayrıldı. Aradan 1 hafta geçtikten sonra Mehmet Latif Yaşlı beni arayarak eksik numune aldığımı ve alkol raporunun çıkmadığını söyledi. Bana, ’Hatanı telafi et, o raporu ver’ dedi. Hastane sahibinin ismini vererek alkol raporunu çıkartmam konusunda telkinde bulundu, ben de, ’Gerekirse işten ayrılırım ancak istediğiniz raporu veremem’ dedim" şeklinde konuştu.

"Avukata götürdüğümde takip evrakı olduğunu öğrendim"

Tanık olarak dinlenen Abdurrahman Öztürk, sanık Murathan Öztürk ile uzaktan akraba olduklarını belirterek, "Murathan, kaza yaptığı gün beni aradı hastanede olduğunu söyledi. Yanında gittiğimde kazadan haberdar oldum. Alkol ve uyuşturucu testi yaptırmak için tahlil verdiğini söyledi. Murathanla birlikte bir evrak aldık, ben bu evrakın rapor sonuçları olduğunu düşündüm fakat tahlilleri takip etmek için verilen bir takip evrakıymış. Bu evrakı avukata götürdüğümde takip evrakı olduğunu öğrendim. Alkol raporu almak için hastanede kimseyle görüşmedim, kimseye telkinde bulunmadım" dedi.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Murathan Öztürk ve Özlem Erkan hakkında ek savunma için süre verilmesine hükmederek duruşmayı erteledi.

İddianameden

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Kadıköy’de meydana gelen ölümlü kazanın şüphelisi olan Murathan Öztürk’ün kazanın meydana geldiği 11 Temmuz 2015 tarihinde alkol ve uyuşturucu testi yaptırmak amacıyla özel bir hastaneye gittiği ve hastane müdürü Mehmet Latif Yaşlı’dan alkolsüz olduğuna dair rapor vermesini talep ettiği anlatılmıştı.

İddianamede, Mehmet Latif Yaşlı’nın azmettirmesiyle şüpheliler Özlem Erkan ve Sevilay Özgün’ün "sahte alkolsüzlük raporu" düzenledikleri belirtilerek, Murathan Öztürk’ün de aralarında bulunduğu 4 şüphelinin "resmi belgede sahtecilik" suçundan 2’şer yıldan 5’er yıla kadar hapisler cezalandırılması istenmişti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı