Öne Çıkanlar Gıda çiftçi şiddetli yağış trakya adana tarım fuarı

Bu haber kez okundu.

DÜ eski rektörü Saraç döneminde üniversiteye alınan personeller incelenecek

Mahkeme, FETÖ/PDY davasından tutuklu bulunan DÜ eski rektörü Ayşegül Jale Saraç döneminde üniversiteye alınan personellerin ayrıntılı bir şekilde incelenmesini istedi.

Diyarbakır 4. Ağır Ceza Mahkemesinde dün görülen duruşmaya tutuklu sanıklar Ayşegül Jale Saraç ile Aytekin Sır, sanıklar Sabri Eyigün ve Arslan Bilici ile avukatları katıldı. Heyet değişikliği nedeniyle önceki zabıtların okunarak başlayan duruşmada daha sonra tanıkların ifadeleri ile sanıkların savunmalarına geçildi.

Savunmaların ardından kararını açıklayan mahkeme, tutuklu sanıklar Ayşegül Jale Saraç ve Aytekin Sır’ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Mahkeme ayrıca, Dicle Üniversitesine müzekkere yazılarak, sanık Ayşegül Jale Saraç’ın rektör seçildiği 2008 yılından itibaren rektörlük görevinden ayrıldığı tarihe kadar üniversiteye alınan akademik personelin, hangi tarihte alındıkları, atama emirlerinin kim tarafından imzalandığı ve bu kişilerle ilgili olarak FETÖ üyeliği iddiasıyla kamu görevinden ihraç veya açığa alma yönünden işlem yapılıp yapılmadığının ayrıntılı bir şekilde bildirilmesinin istenilmesine, yazılacak müzekkereye işin tutuklu olduğu ve ivedilik arz ettiğinin şerh düşülmesine karar verdi.

Duruşma Aralık ayına ertelendi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı