Öne Çıkanlar tarım Gıda çiftçi dap desteği çiftlik bank

Bu haber kez okundu.

Trakya’nın en güzel inekleri seçildi

Tekirdağ’da gerçekleştirilen Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarı kapsamında inekler yarıştı. İnek Güzellik Yarışmasında birinci olan Şampiyon ve Sarıkız, sahiplerini Almanya’ya gönderecek.

Tekirdağ’da gerçekleştirilen Tarım ve Teknoloji Günleri Fuarında Tekirdağ Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Birliği tarafından damızlık değeri yüksek, kaliteli hayvan yetiştiren üyeleri hem ödüllendirmek hem de teşvik etmek amacıyla yarışma düzenlendi. Simmental ve Holstein ırkı olarak iki grupta düzenlenen yarışmada toplam 15 hayvan en güzel olmak için yarıştı.

Tekirdağ Damızlık ve Sığır Yetiştiriciliği Birliği Başkanı Ergin Durgun, "İnek yarışması olarak biz ilkini gerçekleştiriyoruz. Burada Simmental ve Holstein olmak üzere iki ırk ayrı ayrı değerlendirilecek. Yarışma farklı kategoride olacak. 8 tane Simmental ve 7 Holstein yarışmaya katılacak. Yetiştiricilerimiz bize talepte bulunmuşlardı. Jüri önce kendi işletmelerinde bunları seçti. Seçilenler buraya yarışmaya getirildi. Burada şöyle bir durum var inek güzellik yarışmadı değil de damızlık değerleri değerlendirilecek hayvanların. İyi bir ayak yapısına sahip olmaları, uygun meme yapısına sahip olmaları yani teknik olarak bir değerlendirmeye tabi tutulacaklar. 1’incilere de fuarcılık tarafından Almanya fuarlarına ulaşımları sağlanacak. Hem Simmental hem de Holstein birincilerine. 2’ncilere ise Antalya’da düzenlenecek olan Tarım ve Hayvancılık Fuarına katılmaya hak kazanacaklar. Bugün bizim amacımız şudur. Tekirdağ ilinde damızlık değeri yüksek kaliteli hayvan yetiştiren üyelerimize hem ödüllendirmek hem teşvik etmek" dedi.

4 jüri üyesi tarafından yapılan değerlendirmenin ardından Holstein inek gurubundan Şampiyon adlı inek, Simmental kategorisinde ise Sarıkız adlı inek birinci oldu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,