Öne Çıkanlar meyve ağacı budama jakaranda fidanı hünnap meyvesi badem fidanı kredi borçları

Bu haber kez okundu.

Süresi dolmuş bitki koruma ürünleri bertaraf edildi

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından son kullanma tarihi geçmiş 1330 kilogram bitki koruma ürünü bertaraf edildi.

Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Artan nüfus ve tarım alanlarındaki yetersizlik sebebiyle birim alandan daha fazla ve kaliteli ürün elde etmek için pestisitlerin tarımsal üretimde kullanılması kaçınılmaz olmuştur. Ancak miadı dolmuş Bitki Koruma Ürünlerinin kullanımı, bilinçsizce ve tekniğine uygun olmayan uygulamalar sonucunda, insan ve hayvan sağlığı tehdit edilmekte, toprak ve yeraltı suları ile çevre ve yaban hayati olumsuz etkilenmekte, gıda maddelerinde ilaç kalıntıları sorunu söz konusu olmakta, hedef zararlılarda direnç oluşmakta, yararlıların ve doğal hayatin öldürülmesiyle “doğal denge” bozulmaktadır. İl Müdürlüğümüz himayesinde, ilimizde faaliyet gösteren Bitki Koruma Ürünleri Bayilerinde miadı dolmuş olan bitki koruma ürünleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Atık Yönetim Sistemi ve ilgili yönetmelikleri çerçevesinde Atık Bertaraf Lisansına sahip tesislerde bertaraf edilmek üzere toplatılmıştır. Sosyal sorumluk anlamında üzerinde yaşadığımız, üretim yaptığımız toprakların ve sularımızın kirlenmesini önlemek için İl Müdürlüğümüzün yaptığı bu çalışma sonucunda 1330 kg/lt miadı dolmuş bitki koruma ürünü bertaraf ettirilmiştir” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı