Öne Çıkanlar e-fidancim salgın sağanak yağış ayçiçeği alımı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Yerli pamukla ilgili eğitim toplantısı yapıldı

Aydın İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından “Yerli pamuk çeşitlerinin Ege Bölgesi’nde Yaygınlaştırılması” projesi faaliyetleri arasında yer alan eğitim toplantısı gerçekleştirildi.

70 kişinin katıldığı eğitim faaliyeti ile ilgili olarak Aydın Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, “Bakanlığımız Eğitim Yayım ve Yayınlar Dairesi Başkanlığınca uygulamaya konan "Tarımsal Yeniliklerin Yaygınlaştırılması Projesi" kapsamında Pamuk Araştırma Enstitüsü ve İl Müdürlüğümüz tarafından hazırlanan ve TARİŞ Ar-Ge Müdürlüğünün ortaklığında İlimizde 2018 ve 2019 yıllarında uygulanacak olan "Yerli Pamuk Çeşitlerinin Ege Bölgesinde Yaygınlaştırılması Projesi" nin faaliyetleri arasında yer alan Eğitim Toplantısı 21 Mart 2018 tarihinde İl Müdürlüğümüz toplantı salonunda gerçekleştirilmiştir. Toplantıya İlçe ve Şube Müdürlüklerimizden teknik elemanlar, Tarımsal Danışmanlık Yetki Belgesi Sahibi Ziraat Odalarında görev yapan Tarım Danışmanları ile Tarım Danışmanı Sertifikası olan mühendis, tekniker ve teknisyenler den oluşan 70 kişi katılmıştır. Nazilli Pamuk Araştırma Enstitüsünden Proje Yürütücüsü Ziraat Mühendisi Dr. Volkan Sezener ve Ziraat Yüksek Mühendisi Süleyman Çiçek 2015 ve 2017 yıllarında tescil ettirilen Sezener76, Naz07, SC2079 ve SC2009 çeşitleri, Dr. Nazan Uzun ise Pamukta Bitki Gelişiminin İzlenmesi, Gübreleme ve Sulama hakkında birer sunum yapmışlardır. Toplantı katılımcıların sorularının yanıtlanmasının ardından sona ermiştir” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi