Öne Çıkanlar tarım Domuz vebası teknoloji dap desteği Gıda

Bu haber kez okundu.

Balıkesir'de tarımsal faaliyetler

BALIKESİR (AA) - AK Parti Balıkesir Milletvekili Sema Kırcı, "Kaliteli üretimi artırmaya çalışmalıyız. Siz tarımı bilinçli yaptıkça, işbirliği içinde yaptıkça daha fazla ürün alacaksınız." dedi.

Bandırma Ticaret Borsasında, elektronik ürün satış salonundaki programa katılan Kırcı, burada yaptığı konuşmada, ülke çiftçisinin tüm zorluklara karşın üretim yapmaya çalıştığını söyledi.

Balıkesir'deki tarım toprağının çok değerli olduğuna dikkati çeken Kırcı, "Çiftçiler, tarımı bilinçli yapmalı, biz siyasetçiler de onlara her çeşit desteği sağlamalı, ürünlerimizi markaya dönüşmesini gerçekleştirmeliyiz." ifadelerini kullandı.

Başta Balıkesir olmak üzere ülkedeki tarım topraklarının korunması gerektiğini dile getiren Kırcı, şöyle konuştu:

"Kaliteli üretimi artırmaya çalışmalıyız. Siz tarımı bilinçli yaptıkça, işbirliği içinde yaptıkça daha fazla ürün alacaksınız. Bu topraklar bizim topraklarımız. Tarım Bakanımızın dediği gibi önce toprağı koruyacağız. Zararlı atıklardan kimyasallardan toprağımızı koruyacağız. Sonra çiftçimizi koruyacağız onların, köyden göç etmesi gibi kaygıları olmasın. Topraklarının başında dursunlar, tarıma sahip çıksınlar."

Bandırma Ticaret Borsası Başkanı Halit Sezgin de bakanlıktan tarım üretimini artırıcı politikalar beklediklerini belirtti.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,