Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı mikado kayısı tarım eğitim palmiye ağacı

Bu haber kez okundu.

Balıkesir’de çocuklara tarım eğitimi verilecek

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Balıkesir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında BENGİ projesi kapsamında “Bengi Tarım İşbirliği Protokolü” imzalandı. Protokol kapsamında il genelinde 15 bin öğrenciye tarım eğitimi verilecek.

Balıkesir İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından hazırlanarak imzalanan protokol ile Bengi Tarım projesi kapsamında Balıkesir genelinde 20 ilçede bulunan tüm ilkokullardaki 4. sınıf öğrencileri ile 20 ilçede İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenecek 1 okulun, 8. Sınıf öğrencilerine eğitim ve öğretimi aksatmamak şartıyla “tarım ve çocuk” eğitiminin verilmesi hedefleniyor. Proje kapsamda il genelinde toprağı ve tarımı seven nesillerin yetişmesine katkıda bulunmak amacıyla yaklaşık 15 bin öğrenciye etkili tarım eğitimi verilmesi amaçlanıyor. Bengi Tarım ile tüm ilkokul 4. sınıf ve her ortaokuldan bir 7.sınıfa da “bitkisel üretim, hayvansal üretim, gıda güvenilirliği ve gıda hijyeni” konularında eğitimler verilecek.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı