Öne Çıkanlar trakya eğitim özel sektör teşvikleri tarım ayçiçeği

Bu haber kez okundu.

Başkan Uysal’dan genç çiftçilere çağrı

Balıkesir’in Burhaniye ilçesinde, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından bu yıl da devam edeceği açıklanan Genç Çiftçi Projesi’ne müracaatlar başladı. Genç çiftçilerin mahallinde uygulayacağı bitkisel, hayvansal, yöresel tarım ürünleri, tıbbi ve aromatik bitki üretimiyle bunların işlenmesi, depolanması ve paketlenmesine yönelik projelere 30 bin liraya kadar hibe ödenmesine ilişkin usul ve esaslar düzenlendi.

Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü, hibe desteği için ön kayıt ve başvuru konusunda vatandaşlara yardımcı olunacağını duyurdu. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba, tarım ve kırsal kalkınma yatırımlarının desteklenmesi için yapılan hibe desteklerinin bu yıl da devam edeceğini ve Genç Çiftçi Projesi kapsamında 30 bin liralık hibe desteği verileceğini geçtiğimiz günlerde açıkladı. Kırsal alanda ikamet eden veya ikamet etmek isteyen 18 yaşını doldurmuş, 41 yaşından gün almamış genç çiftçiler, ön başvurularını 30 Nisan’a kadar internet üzerinden yapabilecek. Hibe desteğinden yararlanmak isteyen çiftçiler, Burhaniye Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek, isimlerini sisteme kaydettirip ön kayıt formu doldurabilecek. Belediye görevlileri vatandaşlara bilgilendirme ve form doldurma konusunda yardımcı olduktan sonra, gerekli evrakları kendilerine vererek, müracaat etmeleri için İlçe Tarım Müdürlüğü’ne yönlendirecek.

HANGİ PROJELER DESTEKLENECEK

Büyükbaş/küçükbaş hayvancılık yetiştiriciliği, arı ve arı ürünleri yetiştiriciliği, arıcılık ve kanatlı projeleri, bitkisel üretim, serbest sistem yumurta tavuğu yetiştiriciliği, ipek böceği yetiştiriciliği, meyve, bağ ve diğer üzümsü bitkilerden bahçe tesisi, örtü altı sebze ve süs bitkisi yetiştiriciliği, mantar (beyaz şapkalı/istiridye mantarı) üretimi, tıbbi ve aromatik bitki yetiştiriciliği, coğrafi işaretli ürün yetiştiriciliği, çok yıllık yem bitkisi üretimi ile arı sütü ve ana arı yetiştiriciliğini kapsayan projelere hibe desteği verilecek.

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, genç çiftçilere hibe desteklerinden yararlanmaları konusunda yardımcı olacaklarını belirterek, başvuru yapmak isteyen çiftçilere çağrıda bulundu ve belediye Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü’ne gelerek formlarını doldurabileceklerini söyledi. Genç çiftçilerin yatırım yapacağı projeyi seçerek hibe başvurusunda bulunabileceğini ve başvurularda çiftçilerden hiçbir şekilde ücret alınmayacağını kaydeden Uysal, “Çiftçilerde, ilgili tebliğin yayımlandığı tarih itibarıyla 18 yaşını doldurmuş ve 41 yaşından gün almamış, okur-yazar, ücretli çalışan, gerçek ve basit usulde vergi mükellefi, daha önceden Bakanlığın diğer hibe programından faydalanmamış olma şartı aranacak” diye konuştu.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi