Öne Çıkanlar tarım Adilcevaz besi sığırı yetiştiriciliği fındık fiyatları arttı chicago borsası

Bu haber kez okundu.

Bayırkay’de zeytin üreticilerine bilgilendirme toplantısı

Bilecik Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından Bayırköy beldesindeki zeytin üreticilerine yanelik bir bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Bayırköy Belediyesi salonunda yapılan ve Başkan Mustafa Yaman’ın da katıldığı toplantıda, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şubesi ziraat mühendisleri Selcen Erol, Hatice Derya Aksu ve Osman Karakoyunlu bilgilendirme yaptı. Mühendis Selcen Erol, "Bakanlığımız, ’Zeytin Entegre Mücadele’ programına 2014 yılı itibari ile Bilecik ili de dahil edilmiştir. Bu kapsamda, zeytin yetiştiriciliğinin yoğun olarak yapılmakta olduğu Bayırköy ve Sarmaşık beldeleri zeytin bahçelerinde başlıca zararlı zeytin sineği ve zeytin güvesine karşı kontrol tuzakları asılmaktadır. Bu tuzaklar ile haftalık kontroller yapılarak zararlı popülasyonu belirlenmektedir. Ayrıca zeytin bahçelerinin en büyük hastalıklarından biri olan zeytin halkalı leke hastalığına karşı kontrol ve mücadele yapılmaktadır” dedi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi