24 Haziran 2017 Cumartesi

Erenköy Kız Liseliler Derneği’nden ‘Genç Fidanlar Bahçesi’ sergisi

'Genç Fidanlar Bahçesi, Erenköy İnas Sultanisi’nden Erenköy Kız Lisesi’ne, 1916-2016' kitabını Erenköy Kız Liseliler ile buluşturan Erenköy Kız Liseliler Derneği, 'Genç Fidanlar Bahçesi' sergisini de Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi’nde açtı.

26 Mayıs 2017 Cuma 10:24
Bu haber 155 kez okundu
 Erenköy Kız Liseliler Derneği’nden ‘Genç Fidanlar Bahçesi’ sergisi
Untitled Document

E-fidancim.com Tükiyenin En Büyük online fidan ve tohum satış sitesi 100 tl üzeri kargo bedava www.e-fidancim.com

TH Reklamları

 

Erenköy Kız Liseliler Derneği’nden ‘Genç Fidanlar Bahçesi’ sergisi
Erenköy Kız Lisesi, 2016 yılında lise eğitiminde 100 yılı geride bırakırken, Erenköy Kız Liseliler Derneği de 100. yıl nedeniyle iki yıldır çalışmalar yapıyor. Bu kapsamda Dernek, editörlüğünü Yönetim Kurulu Üyesi 1984 mezunu Elif Sungur ve Belgesel Sinemacı Yrd. Doç. Dr. Hakan Aytekin'in yaptığı ‘Genç Fidanlar Bahçesi, Erenköy İnas Sultanisi'nden Erenköy Kız Lisesi'ne, 1916-2016’ kitabı Erenköy Kız Liseliler (EKL) ile buluşturuldu.
Kitabın devamı olarak da, 20 Mayıs 2017’de ‘Genç Fidanlar Bahçesi’ adlı sergi, Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde açıldı. Sergide EKL'nin 100 yıllık tarihine tanıklık eden fotoğraflar, eşyalar, belgeler ve anılar ziyaretçilerle buluşturuldu. 11 Haziran’a kadar açık olacak sergide ziyaretçilerin, eğitimde kadınların ve kurumsallaşmanın önemini hissedeceği belirtiliyor.
sergi1
27 MAYIS’TA ‘ROL MODEL KADINLAR’ PANELİ

Diğer yandan, 27 Mayıs 2017 Cumartesi günü saat 19.00'da ise yine Kadıköy Belediyesi Barış Manço Kültür Merkezi'nde, ‘Erenköy Kız Lisesi'nde Yetişen Rol Model Kadınlar’ paneli gerçekleştirilecek.
İlk kadın gök bilimci Prof. Dr. Nüzhet Gökdoğan, ilk kadın mimarlardan Prof. Dr. Leman Tomsü ve Münevver Belen, elektron mikroskopisinin öncüsü Prof. Dr. Türkan Erbengi, ilk kadın su mühendisi Mülhime İnce, hemşireliğin ve hemşirelerin bu gününü hazırlayan kuşağın nadir temsilcilerinden Prof. Dr. Perihan Velioğlu'nun öykülerinin paylaşılacağı panelde Prof. Dr. Neslihan Türkün Dostoğlu, Doç. Dr. Feryal Saygılıgil, Prof. Dr. Ramazan Demir, Prof. Dr. Sevgi Oktay, Yrd.Doç.Dr.Hakan Aytekin ve öğretim görevlisi Elif Sungur konuşmacı olarak katılacak.
Haber Kaynağı: Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com
    Yorum yazmak için sitenin üst kısımdan giriş yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen olun!

GAZETE MANŞETLERİ

HAVA DURUMU

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

ANKET Sonuçlar Tümü

?Okul sütü projesini faydalı buluyor musunuz?

NAMAZ VAKİTLERİ

Görüntülemek istediğiniz ili seçiniz:

SENDE YAZ

Ziyaretçi Defteri

Siz de yazmak istemez misiniz?

ARŞİV