Öne Çıkanlar tarım Gıda ağaç budaması destekleme fırın denetimi

Bu haber kez okundu.

Bingöl’de genç üreticilere hayvan desteği

Bingöl’de genç üreticilere hayvan desteği

- Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında üreticilere bin 330 koyun ve 76 koç dağıtıldı - Vali Mantı: - "Devletimiz, üreticiyi destekleme adına her türlü imkanı seferber etmiş"
BİNGÖL (AA) - Bingöl'de "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında üreticilere bin 330 koyun ve 76 koç dağıtıldı.
Bingöl Valisi Ali Mantı, Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğüne ait Düzağaç yerleşkesinde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, kırsalda yaşayan vatandaşın gelirini artırmaya yönelik projelerin uygulandığını anımsattı.
Bu kapsamda bugün üreticilere bin 406 küçükbaş hayvan vereceklerini kaydeden Vali Mantı, "Devletimiz, üreticiyi destekleme adına her türlü imkanı seferber etmiş. Bu imkanlar artarak devam edecektir." dedi.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Mehmet Yıldırım ise, bakanlığın "Genç Çiftçi Projesi" kapsamında Bingöl'e bu yıl için 6 milyon 120 bin lira ödenek aktardığını söyledi.
Projeye gençlerin büyük ilgi gösterdiğini kaydeden Yılıdırım, "Projenin amacı, genç nüfusun kırsaldan kent merkezine göçünün engellenmesi, hayvancılığı geliştirmek ve üretimi arttırmaktır." ifadesini kullandı.
Daha sonra kurayla belirlenen çiftçilere küçükbaş hayvanları teslim edildi.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,