Öne Çıkanlar e-fidancim salgın sağanak yağış ayçiçeği alımı bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Bingöl’de kadın girişimciliği kursu

Bingöl’de tarım da kadın girişimciliğinin arttırılması için kurs açıldı.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü ile İşkur, Kosgeb ve Ziraat Odaları iş birliğinde, tarımda kadın girişimciliğin artması için kurs açıldığı bildirildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada;"Tarımda Kadın Girişimciliğinin Güçlendirilmesi Programı kapsamında kurs açtık. Kırsal alanda yaşayan ve yoğun olarak tarımın içinde yer alan 18-40 yaş genç kadınlara yönelik faaliyet gösterecek. Program ile kırsal alanda genç kadınlara yönelik sürdürülebilir iş olanaklarının oluşturulması, mevcut istihdam olanaklarının korunması, bu sayede kırsal alanların ekonomik faaliyet düzeylerinin artırılması, kırsal nüfusun azalmasının önlenmesine katkıda bulunulması ve farkındalık yaratılması amaçlanmıştır” denildi.

İhlas Haber Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi