Öne Çıkanlar Adilcevaz kaçakçılık Gıda teknoloji dap desteği

Bu haber kez okundu.

2050 de dünya nüfüsunu besleyebilmek için özel yatırımlar yüzde 50 artmalı
  FAO Genel Direktörü Diouf, 4. Birleşmiş Milletler En Az Gelişmiş Ülkeler Konferansı kapsamında düzenlenen Sorumlu Tarımsal Yatırımlar özel oturumunda yaptığı konuşmada, sürdürülebilir yabancı yatırımların teknoloji transferi, gelir artışı ve daha fazla iş imkanı yaratması sayesinde özellikle gelişmekte olan ülkelerde büyüme sağlayacağını belirtti.

    Oturuma Diouf ile eşbaşkanlık yapan Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker de tarıma acilen yatırım yapılması çağrısında bulundu. Tarıma yapılan yatırımların artan nüfusun ihtiyacını karşılayacak şekilde artmadığını belirten Bakan Mehdi Eker, gıda ve finans krizlerinin uluslararası topluluğun ve kuruluşların çalışmalarını aksattığı konusunun altını çizdi.

 

    Dr. Jacques Diouf, konuşmasında bu tür yatırımların ekonomik sosyal ve politik olarak sürdürülebilir olması için, tüm paydaşların ihtiyaçlarını da göz önüne alacak şekilde dengeli ortaklıkların kurulması gerektiğinin altını çizdi. Yatırım öncelikleri çerçevesinin de çok net şekilde belirlenmesi gerektiğini belirten FAO Genel Direktörü, ihtiyaçlar, fırsatlar ve yatırım miktarları arasında da dengeli bir yaklaşımın önemli olduğuna dikkat çekti.

    Diouf, global gıda ve beslenme güvencesinin sağlanabilmesi için açlık ve yetersiz beslenmenin gerçek nedenlerinin de doğru bir şekilde ele alınarak ortadan kaldırılmasının zorunlu olduğunu vurguladı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı