Öne Çıkanlar kefir meyve ağacı budama jakaranda fidanı teknoloji salgın

Bu haber kez okundu.

45 gün taze kalan kiraz üretti, Çin'e ihracat yapacak
Araştırma ve geliştirme çalışmaları tarım sektöründeki şirketler için de çok önemli fırsatlar yaratıyor. Cirosunun yüzde 5'ini Ar-Ge çalışmalarına ayıran Alara Fidan, işte böyle bir çalışmaya imza atarak Uzakdoğu'ya ihraç edilebilecek kadar uzun süre tazeliğini koruyan bir kiraz çeşidi üretme başarısı gösterdi.

Yüzde 15'i kiralık arazi üzerinde olmak üzere Türkiye'nin 7 şehrindeki 15 meyve bahçesinde, 4 bin 500 dekarın üzerindeki bir alanda modern meyve yetiştiriciliği yapan Alara Fidan ve Alanar Meyve, yoğun Ar-Ge çalışmaları ile kirazda yeni bir çeşit keşfetti. Firma, yaklaşık 45 gün ilk günkü tazeliğini koruyan özelliğe sahip bu ürün ile Çin'e ihracat hedefliyor. Üretimde henüz deneme aşamasında olduklarının altını çizen Alara Fidan CEO'su Yavuz Taner, Avrupa pazarı yanında Çin başta olmak üzere Uzakdoğu ve Ortadoğu pazarlarını kendilerine hedef belirlediklerini açıkladı.


Haber Kaynağı: http://www.dunya.com/45-gun-taze-kalan-kiraz-uretti,-cine-ihracat-yapacak-164474h.htm

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı