Öne Çıkanlar Bitlis tarım interfresh tohum desteklemesi ordu fındık fiyatları

Bu haber kez okundu.

Adana'da Mısırda Erken Verim ve Rekolte Çalışması
 Projenin bağımsız istatistik danışmanı Oğuzhan Akyıldırım, Aa muhabirine yaptığı açıklamada, İmamoğlu ve Sarıçam ilçelerinde ikinci ürün Mısır ekimi yapılan köyler ile önceden belirlenen parsellerden erken verim ve rekolte tahmini için numuneler alındığını belirtti.

Daha önce kullanılan verim ve rekolte tahminlerinin doğruluk oranının düşük olduğunu belirten Akyıldırım şunları söyledi:

"AB ile ortak yürüttüğümüz bu projede Avusturyalı mühendis Josep Poeschl ve Sırbistanlı mühendis Predrak Canovic koordinatörlük yapıyor. Bu proje ile eskiden 'olsa olsa' dediğimiz, doğruluk oranı düşük verim ve rekolte tahmini yerine, uydudan aldığımız fotoğraflardan ürünün gerçek ekim alanını belirleyip daha sonra sahada o ürün için kullanılan uygun numune alım metoduyla elde edilen verileri hesaplayarak ürünün verimini tahmin ediyoruz. Böylelikle, o bölgede istenilen ürün için çok daha doğru verim ve rekolte tahmini yapma imkanı buluyoruz. Proje kapsamında bu yıl Konya'da buğdayda verim ve rekolte tahmini yaptık. Adana'da da birinci ürün mısırda verim ve rekolte tahmini çalışmalarını tamamladık.

Akyıldırım, eski ve yeni teknik ekibe Adana'da düzenlediğimiz toplantıyla projeyi ve mısırda numune alımı ve verim hesaplama metotlarını da anlattıklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,