Öne Çıkanlar manisa mehmet aydın fındık sel madurları destekleme

Bu haber kez okundu.

Ahududu Yetiştiriciliği Alternatif Gelir Kapısı
Ülkemiz coğrafyasından yabani olarak yetişen ama ülkemizde henüz yaygın olmayan ahududu diğer bir adıyla frambuaz yetiştiriciliği yavaş yavaş kendini hissettirmeye başladı özellikle bursa bölgesinden.Piyasa satışı fiyatı yıllara göre 4-7 tl arasından olup normal bakımlı bir ahududu bahçesinden  yaklaşık 2 ton ahududu alınabilmektedir.

Ahududu fidanı iklim olarak soğuk bölgelere bölgelere (-25 e kadar) dayanabilmektedir.Ilıman iklim ve karasal bölgelerde olabilmektedir.Kışları çok ılık yazları ise çok sıcak olan bölgelerde ahududu yetiştiriciliği tavsiye edilmez.
Profesyonel ahududu bahçelerinde ahududu fidanı çeşitlerini 50 cm, sıra aralarını 2 metre aralıklar dikebilirsiniz.Bu şekilde bir dönüme 1000 e yakın fidan dikilebilmektedir.

Piyasada kabul gören ahududu fidanı çeşitleri, ruby ahududu, heritage ahududu, hollanda boduru ahududu ve aksu pembesi ahududu'dur.

Çiftçilere tavsiyemiz bütün riski azaltarak farklı ürün yetiştiriciliklerini denemeleridir.Ahududu yetiştiriciliği de belkli ilerde alternatif geçim kaynaklarından birisi olabilir.

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı