Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Domuz vebası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Altıntaş’ta patates hasadına başlandı

Altıntaş’ta patates hasadına başlandı
KÜTAHYA (AA) - Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde patates hasadının başladığı bildirildi.
Tahıl ürünlerindeki verimin yanı sıra patates üretiminin de yaygınlaştığı ilçede bu yıl 2 bin 500 ton verim beklendiği belirtildi.
Çiftçilerle birlikte patates hasadına katılan Altıntaş Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Fatih Yıldız, çiftçiler için alternatif gelir kaynakları oluşturmaya çalıştıklarını söyledi.
Patatesin, yöre için alternatif bir gelir kaynağı olduğunu anlatan Yıldız, şunları kaydetti:
"Her yıl üretim alanı yavaş yavaş artan ve çiftçilere alternatif gelir kaynağı olma yolundaki ümit saçan patateste bu yıl ortalama 3 bin 500 kilogram verim beklenmekte. Yaklaşık 600 dekar alandan toplam 2 bin 500 ton ürün elde edilebileceği öngörülmektedir. İlçemizde uygun iklim ve patates için temiz toprak yapısı ile kaliteli patates ürünü elde edilebilmektedir. Hasadının yeni başlamasından dolayı fiyatı oluşmamış patateste toptan 60 veya 70 kuruş, perakende ise 1 ile 1.25 lira olacağı öngörülmektedir."

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,