Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Aydan Hanım arpa çeşidi tarla günüyle çiftçiye tanıtıldı
Bolvadin Dişli beldesinde düzenlenen etkinlikte konuşan Afyonkarahisar Tarım Gıda Hayvancılık Müdürü Hüseyin Arap, bölgeye uygun ve verimli olduğunu düşündükleri Aydan Hanım arpa çeşidinin tanıtımı için böyle bir etkinlik düzenlediklerini söyledi. Arap, bu arpa çeşidinin bölgede ekimini artıracaklarını, üreticiye daha fazla girdi sağlayacaklarını kaydetti.

Diğer önemli bir konunun da zirai ilaç kalıntıları olduğunu ifade eden Arap, "Üretimimizi artırmak için çalışmalar yapmalıyız. Fakat üretimi artırırken tüketicilerin de sağlığını düşünmek zorundayız. Bu nedenle tarlada ürüne kullanacağımız zirai ilacın, ürünün hastalığına ve ürüne uygun kontrolünü yaparak kullanmanızı istiyorum. Bu, tüketici sağlığı açısından da önemli bir durumdur.” dedi.

Etkinlikte, daha sonra ürünün ekili olduğu tarla gezilerek çeşit tanıtımı, özellikleri ve verimi hakkında çiftçilere bilgi aktarıldı.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı