Öne Çıkanlar tarım çit mazı fidanı dikimi ılısu barajı şap aşısı horoz dövüşü

Bu haber kez okundu.

Badem Fidanında Karlılığın Formülü

Badem fidanı ve bademin geçmişine tarih ışığından baktığımızda tarihçilerin ortak benimsediği görüş Babil devletine kadar uzanıp o devirden bu yana insanların faydalandığı bir bitki olduğunu görürüz. Menşeisi Orta Asya ve Çin dolayları olduğu bilinen badem fidanı seyyahların ve tacirlerin aracılığıyla Akdeniz ülkelerine gelmiştir.

Uzun yıllar boyunca üretim şekli sadece tohum olduğu için çeşit olarak geniş bir yelpazesi vardır. Günümüzde bu çeşitlilik iyice artmış aşılama yöntemiyle çoğaltılan bademde artık yüksek verim ve kalite odaklı badem fidanı çeşitleri üretilmekte ve ticari boyutta öne çıkmaktadır.

Günümüzde ticari amaçla yapılan badem yetiştiriciliği girişimlerinde üreticilerimiz artık verim-kalite bandında tavan yapan çeşitlere eğilim göstermekteler. Tarım uygulamalarındaki ve ürettikleri ürün gruplarındaki yenilikleri ve yeni üretilen çeşitleri yakından takip etmekte ve böylece profesyonel ve karlılığı daha yüksek bir üretim yapma fırsatını elinde tutmaktalar.

Günümüzde eskiden olduğu gibi geleneksel yöntemler ve cinslerle ürün üretip kar etmek olanaksızlığa kaydı ve kendini yenilemeyen değişime kapalı tesislerde yenilikçi tesislere oranla daha az ürün ve ürün aynı miktarda olsa da kazanç olarak daha az bir tablo ortaya çıkmaktadır.

Badem fidanında yeni çeşitler hem hastalıklara direnç bakımından, hem iklim ve su isteği bakımından daha avantajlı durumda olduğu gibi işçilik ve bakım giderleri konusunda da cep dostu özelliğiyle üreticiye yüksek verim ve yüksek karlılığın kapılarını aralıyor. Yeni çeşitlerle ilgili detaylı bilgi için badem fidanı sitesini inceleyebilirsiniz.

badem fidanı

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,