Öne Çıkanlar teknoloji Gıda çiftçi Adilcevaz hünnap fidanı

Bu haber kez okundu.

Bahar geldi ama ciğer fiyatı kırmızı eti solladı
 Tarım ve Köyişleri Bakanlığı denetimindeki Ulusal Kırmızı Et Konseyi üyesi, Bursa Kasaplar Odası Başkanı Muhsin Yıldız, bahar aylarının gelmesiyle birlikte ucuzlaması beklenen sakatat fiyatının halen artış trendinde olduğunu kaydetti.
Sakatat ve kırmızı et fiyatlarının, ancak canlı hayvan ithalatıyla düşebileceğini savunan Yıldız, “Baktığımız zaman sakatat fiyatları kırmızı et fiyatlarını solladı. Ciğer, kilosu 22 liradan satılıyor. İşkembe ise 16 liradan müşteri buluyor. Piyasada 20-21 liraya kıyma satılıyor. Baharın gelmesiyle birlikte sakatat fiyatlarının düşmesini bekliyorduk ancak bu gerçekleşmedi. Halen canlı hayvan ithalatında büyükbaş hayvan için yüzde 30, küçükbaş için de yüzde 20 gümrük vergisi uygulanıyor. Hükümetin bu vergi oranlarını düşürüp, kesimlik canlı hayvan ithalatını artırması lazım. Besicilik sektörünün desteklenmesi gerekiyor. Canlı hayvan gelirse sakatat fiyatları da düşecektir. Bu yapılmazsa yıllarca et ithal ederiz.” dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı