Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi fakıbaba Gıda hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Bahçesinde yetiştirdiği meyveleri 15 yıldır ücret almadan ikram ediyor
Isparta’nın Sav kasabasında yaşayan İbrahim Çakmakçı (70), 2 dönüm bahçesinde yetiştirdiği meyveleri, 15 yıldır ücret almadan halkın istifadesine sunuyor.
    İbrahim Çakmakçı, gözü gibi baktığı 2 bin metrekare büyüklüğündeki bahçesinde yıllardır erik, kiraz, nar, cennet elması gibi meyveler yetiştiriyor. 20-25 yıl mevyelerden elde ettiği gelirle hayatını sürdüren, ardından Bağkur’dan emekli olan Çakmakçı, son 15 senedir bahçesini halkın istifadesine açtı.
    Çakmakçı, “Emekli olduğum gün kendi kendime söz verdim. O gün bugündür bu bahçeden yetişen hiçbir meyveyi satmıyorum ve 15 yıldır bu bahçe halkın hizmetinde. Gelen, geçen, gören ve duyan buraya gelerek mevsimine göre yetişen meyvelerden doyasıya yiyor. Bu işi severek yapıyorum. Amaç sadece hayır işi, herkese afiyet olsun. Burada sadece meyve ikramı değil, gelenlere bir de sofra açıyorum ve ikramda bulunuyorum. Benim için sadece ‘Allah razı olsun’ demeleri yeterlidir.” dedi.
Bu sene bahçesini yaklaşık bin 500 kişinin ziyaret ettiğini anlatan Çakmakçı, Isparta valisi ve müftüsünün de ziyaret ettiği bahçesinde, bu yıl kasabalarını ziyaret eden Rus turistleri de ağırladığını dile getirerek, “Onlara da bu bahçeden meyve yemek nasip oldu. Burası Türkiye’ye ve dünyaya açık bir bahçe. Çocuklarıma da vasiyet ettim bu böyle devam edecek.” diye konuştu.
    Bahçenin ziyaretçileri arasında yer alan Isparta Valisi Memduh Oğuz, İbrahim Çakmakçı’nın davranışı karşısında şunları ifade etti: “İbrahim Çakmakçı’nın bu davranışı, 2011 yılında bütün dünyaya örnek gösterebileceğimiz bir davranıştır. ‘İnsanlık nerededir? İnsanlık nedir?’ diye soranlara, ‘İşte insanlık buradadır, insan buradadır’ cevabını verebileceğimiz bir ortamda bulunuyoruz. Bu bahçenin sahibi, meyvelerini yetiştirdikten sonra onları satıp para kazanmaktan değil, misafirleriyle paylaşmaktan mutlu oluyor. İşte ‘insanlık burada’ dediğimiz hadise bu. Kendisi çok varlıklı bir insan değil, orta halli bir vatandaşımız. Onun saadeti, mutluluğu paylaşmakla, ikramla meydana geliyor.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı