Öne Çıkanlar ayçiçeği zararlıları tarım ve orman bakanlığı lavanta mikado kayısı abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Batmanlı çiftçiler tütün yerine mısır ekmeye başladı
Tütüne getirilen kotanın ardından alternatif ürün arayışına giren Batmanlı çiftçiler, bu yıl mısır ekimine yöneldi. Batman Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, ilde çiftçilerin bu yıl mısır ekiminde rekor kırdığını söyledi.

        Ziraat Odası Başkanı Nizamettin Aydiş, açıklamasında, bu sene dünyada mısır sıkıntısı olduğuna dikkat çekti. Aydiş, “Mısırın ambarı sayılan Amerika, Kanada, Meksika, Çin ve Hindistan'da ciddi anlamda kuraklık söz konusu. Dolayısıyla bu sene Türkiye’de de üretilen mısır ancak Türkiye’ye yetiyor. Mısır ekimlerinin durumu fena değil ama çok çok iyi de değil. Bizim tek sıkıntımız fiyat konusundadır.” dedi.

        Pamuğun yerine çiftçilerin mısır ekimine yöneldiğini belirten Aydiş, bu yıl ofisin hala açıklama yapmamasının fiyat düşüklüğüne neden olduğunu ileri sürdü. Çiftçilere önerilerde bulunan Aydiş, “Ofis, biran önce açılır ve mısır alımına başlarsa fiyatların yükseleceğini düşünüyorum. Çiftçilerimiz eğer biraz sabrederlerse mısır fiyatının daha fazla yükseleceğini tahmin ediyorum.” diye konuştu.

        Mısır hasadını yapan biçerdöver sahipleri de Batmanlı çiftçilerin fazla mısır üretmesinin kendilerini mutlu ettiğini ve bu sayede kazançlarının artığını ifade ettiler.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı