Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi kapanış fiyatı çiftçi meyve ağacı budama hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Bitki karantinası fümigasyon yönetmeliği
 Tarım ve Köyişleri Bakanlığının ''Bitki Karantinası Fümigasyon Yönetmeliği'', Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Yönetmelik, bitki, bitkisel ürün, bitkisel sanayi ürünü ve orman ürünlerinin; depo, silo, gemi, konteynır gibi bulundukları ortamların temizlenmesi ve iç karantinaya tabi zararlı organizmaların belirlenmesi, müze, kütüphane, gıda üreten ve depolayan imalathane, fabrika ile tamamen boş ambar ve depolarda istek üzerine uygulanacak fümigasyonla ilgili hususları kapsıyor.

Yönetmelikte fümigasyon ''Zararlı organizmaları imha etmek amacıyla, belirli sıcaklıktaki kapalı bir ortama, gaz halinde etki eden bir fumigantı belirli miktarda verme ve belirli bir süre ortamda tutma işlemi'' olarak tanımlandı.

Fümigasyon operatörü ve yardımcısı olmak isteyen adaylarda ''Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak, 18 yaşından küçük olmamak, fumigasyon operatörlüğü için ziraat mühendisi olmak, fumigasyon operatör yardımcılığı için ziraat teknikeri veya ziraat teknisyeni olmak'' şartları aranacak.

Yönetmeliğin yürürlüğe girdiği tarihten önce, fümigasyon operatörü, fümigasyon operatör yardımcısı ve usta belgesi alanların hakları saklı kalacak.

Bu arada, 24 Ağustos 2005 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan Zirai Karantina Fümigasyon Yönetmeliği yürürlükten kaldırıldı.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı