Öne Çıkanlar mikado kayısı chicago borsası muğlada yağmur Gıda bakan yardımcısı akif özkaldı

Bu haber kez okundu.

Buğdayda Endişelendiren Haber
Rusya'da kurak geçen yılın ardından bir çok bölgede buğday üretimi yarı yarıya düştü. Daha önce ihraç edilen ürünlerin şimdi iç ihtiyacı ancak karşılayacağı belirtiliyor. Çiftçilerse fiyatların yükselmesini ümit ediyor.

Rusya'nın Ulyanovsk bölgesi geçen yıl bir milyon ton buğday ihraç etti. Bu yılsa kuraklık yüzünden 1 milyon 300 bin ton olan buğday üretiminin 700 bin tona düşmesi bekleniyor. Yerel ihtiyacın biraz üzerindeki bu üretim çiftçiyi endişelendiriyor.

Almanya büyüklüğündeki bölge ülkenin buğday üretiminin yüzde 1'ini karşılıyor. Fakat Rusya'nın bir çok bölgesinde de üretim miktarı oldukça azaldı.

Dünya için önemli bir buğday üreticisi konumundaki Rusya'nın ihracatta kısıtlamalara gitmesi bekleniyor.

Bu durumda dünya genelinde de buğday fiyatlarının artacağı ön görülüyor. Üretimin düşmesi ve fiyat artışının özellikle açlık sıkıntısı çeken Afrika ülkelerini olumsuz etkileyeceği ifade edilyor.
 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı