Öne Çıkanlar lavanta yetiştiricilliği genç çiftçi projesi e-fidancim ayçiçeği alımı lavanta

Bu haber kez okundu.

Çaykur, 2011’de 653 bin ton yaş çay aldı
 Çaykur, bu yılki yaş çay kampanyası döneminde, müstahsillerden 653 bin ton civarında yaş çay yaprağı satın aldı. 2011, en yüksek alım yapılan yıllardan biri olarak tarihe geçti.

Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, 20 Mayıs'ta başlayan 2011 yılı yaş çay kampanyasının tamamlandığını ifade ederek, ÇAYKUR olarak birinci sürgünde 238 bin ton, ikinci sürgünde yaklaşık 233 bin ton, son sürgünde de 182 bin ton civarında yaş çay alımı yaptıklarını kaydetti.

Sütlüoğlu, 2011 yılında alımı yapılan 653 bin ton yaş çaydan, 120 bin ton civarında kuru çay elde ettiklerini belirtti.
Çaykur Genel Müdürü İmdat Sütlüoğlu, müstahsilin çayını seçmeden, topladığı gibi getirip kuruma verdiğini ve bu süreçte kalitenin de önemli derecede düştüğüne dikkat çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,