Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi teknoloji mazı fidanı çit mazı fidanı mikado kayısı fidanı

Bu haber kez okundu.

Ceyhan’da makine ile domates hasadı yapılıyor
Adana’nın Ceyhan ilçesinde salçalık tarla domatesleri makineyle toplanıyor. Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, makine ile yapılan salçalık tarla domatesi hasadını yerinde inceledi.

Aygül, Bitkisel Üretim ve Bitki Sağlığı Şube Müdürü Yusuf İzzet Işık ve kurumun teknik elemanlarıyla birlikte İncetarla köyünde salçalık domates üretimi yapan Hasan Tekin’i ziyaret etti.

Aygül, tarla domatesi üretimi ve makine ile hasadı hakkında bilgi aldığı üretici Tekin’i tebrik etti. Çukurova tarımında yapılan bu tür üretimlerin, klasik tarla tarımı yapılarak elde edilen ürünlerden sağlanan gelirlerden birkaç kat daha fazla kazanç sağladığını belirten İl Müdürü Aygül, bu nedenle üreticilerimizin toprak ve iklim faktörlerini de göz önünde bulundurarak, sebzeciliğe ve meyveciliğe yönlenmeleri gerektiğini aktardı. Aygül, bu durumun çiftçinin gelirinin daha çok artmasına ve şehrin gelir seviyesinin daha yukarılara çıkmasına katkı sağlayacağını vurguladı. Aygül, konuşmasına şöyle devam etti; "İlimizde her yıl 30 bin dekar alanda sofralık tarla domatesi üretimi yapılmaktadır. Ayrıca ihraç amaçlı olarak, sözleşmeli domates üretilmektedir. Bu amaçla bu yıl 2 bin dekar alanda sözleşmeli salçalık domates üretimi yapılmakta. Bu domatesler ilimizde bulunan firmalar tarafından işlenip ihraç ediliyor." dedi.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,