Öne Çıkanlar kefir çiftçi tarım teknoloji kapanış fiyatı

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere Budama Uyarısı
Saruhanlı Ziraat Odası Tarım Danışmanı, Ziraat Teknikeri Ülkü Aras, gazetecilere yaptığı açıklamada, Saruhanlı'da önümüzdeki hafta içinde bağ budamalarına başlanacağını, çiftçilerin üretimde en kolay aşamalardan biri olarak gördüğü bağ budamasının o kadar da kolay olmadığını kaydetti.

Yanlış budamanın üründe büyük rekolte kayıplarına neden olabileceğini ifade eden Aras, "Bağda budama bağın gelişimini, kalitesini ve verimini artırır. Asma, dinlenme devresinden sonra budanmalıdır. Bu dönemde organlar arası madde alış verişi durmuş haldedir. Budama için en uygun dönem bu dönemdir. Yaprağı dökülmeyen bağ ise asla budanmamalıdır. Yapraklar doğal yollarla kendiliğinden dökülmeli. Eğer yaprağı dökülmeyen bir bağ budanırsa gelecek yıl yüzde 30 verim kaybı oluşabilir.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı