Öne Çıkanlar Gıda çiftçi Adilcevaz biber yarışması manisa

Bu haber kez okundu.

Çiftçilere Sarı Yapışkan Tuzak Dağıtıldı
İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Yusuf Alagöz, Gerişkatırcı köyünde düzenlenen törende yaptığı konuşmada, zararlı böceklerle entegre mücadele çalışmalarıyla daha sağlıklı sebze üreterek tüketiciye sunmayı amaçladıklarını söyledi.

Sarı yapışkan tuzakların beyaz sinek, yaprak galeri sinekleri, yaprak bitleri gibi birçok zararlı böceğin ilaç kullanılmadan kitle halinde imha edilmesine olanak sağladığını ifade eden Alagöz, şöyle konuştu:

"Derbent köyünde başladığımız ve daha sonra Gerişkatırcı köyünü de dahil ettiğimiz çalışmadaki amacımız, tarladan sofraya güvenli ve sağlıklı gıdayı sunmaktır. Bitkisel üretim yapılan alanlarda kullanılan tarım ilaçlarının, insan ve çevre sağlığına olumsuz etkilerinin günden güne daha iyi anlaşıldığı günümüzde, ilaçsız mücadele metotları daha bir önem kazanmaktadır. Bu nedenle müdürlüğümüzün hazırladığı proje kapsamında daha az kimyasal madde kullanılarak hastalık ve zararlılarla mücadele edilmektedir."

Konuşmanın ardından Derbent ve Gerişkatırcı köylerinde entegre mücadele uygulayan 47 çiftçiye 2 bin 550 adet sarı yapışkan tuzak dağıtıldı.

Tören sonrasında müdürlük teknik personelince çiftçilere sarı yapışkan tuzakların nasıl kullanılacağı uygulamalı olarak anlatıldı.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı