Öne Çıkanlar Adilcevaz kaçakçılık teknoloji Gıda sel madurları

Bu haber kez okundu.

Çiftçiye biyolojik destek
Bitkisel üretimde biyolojik veya biyoteknik mücadele yapan çiftçiye, destekleme ödemesi yapılacak.
Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, 2012 yılında açık alanda domates, turunçgil, elma, bağ ve örtüaltı bitkisel üretimde biyolojik veya biyoteknik mücadele yapan üreticilere destekleme ödemesi yapacak. Bakanlık, ödeme ile ilgili il ve ilçe müdürlüklerine tebliğ yaptı. Buna göre Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, üreticilerden belirlenen tarihler dikkate alınarak başvuru yapılmasını istedi.

Alanya Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Mehmet Rüzgar, bitkisel üretimde biyolojik veya biyoteknik mücadele yapan üreticilerin örtü altı üretimi için en geç 31 Aralık, açık alanda domates için 28 Eylül, turunçgil için 31 Ekim, elma ve bağ için ise 31 Ağustos 2012 tarihi mesai bitimine kadar başvuru dilekçesi ve gerekli belgeler ile birlikte ilçe müdürlüğüne başvuru yapabileceklerini söyledi. 2011 yılında örtü altında biyolojik ve biyoteknik mücadele desteklemesi için 41 üreticinin başvuru yaptığını belirten Rüzgar, bu yıl ilk defa açık alanda elma, turunçgil, domates ve bağcılık gibi üretim yapan çiftçiler de gerekli şartları yerine getirdikleri takdirde bu desteklemeden yararlanabileceklerini kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı