Öne Çıkanlar tarım çit mazı fidanı dikimi ılısu barajı şap aşısı horoz dövüşü

Bu haber kez okundu.

Çit Mazı Fidanı Yetiştiriciliği

Çit Mazı Fidanı Kullanım Alanları

Çit mazı fidanı kullanım alanı olarak çok geniş bir bitki türüdür. Yılın 12 ayı yapraklarını dökmeden canlılığını koruyan çit mazı fidanı isim olarak bilinmese de gıyaben hepimizin bildiği, "Aaa! Bu muymuş?" dediği bir mazı çeşididir.

Çit mazı fidanının kullanımı; görmek istemediğiniz bir ciheti görüş alanınızdan kaldırmak, çok rüzgar alan bölgede rüzgara karşı sığınak oluşturmak, sebepsiz güzel şekil ve renklerinden faydalanmak gibi amaçlarla dikilen otellerin girişinde, konaklama tesislerinde özel mülklerde ana bahçede çokça görülen bir fidandır.

Çit Mazı Fidanı Dikimi

Yaprak dökmeyen çit mazı fidanı 50-60 cm genişliğinde ve 50 cm kadar bir derinlikte 20-25 cm aralıklarla dikilmektedir. Genellikle iki sıra halinde önlü arkalı dikilen çit mazı fidanı budamaya oldukça yatkın ve çok güzel tepki gösterir. Şekillendirmek zevkli ve kolaydır. Budama işlemi ilkbahar gelmeden çit mazı fidanı yeni sürgünlerini vermeden önce yapılır. Sert ve dayanıklı bir bitki olan çit mazı fidanı soğuğa ve sıcağa dayanıklı ve sağlam bir bitkidir. Çok çabuk boy atan bitki hızlı gelişim gösteren özel bir çeşittir.

Çit Mazı Fidanı Nasıl Temin Edilir?

Çit Mazı Fidanı Satın AlÇit mazı fidanı tohumla ve çelikle yetiştirilmektedir.

Sabrınız bol ve tohum çimlendirme konusunda bilgi sahibiyseniz tohum alabilir ve tohumdan yetiştirebilirsiniz.

Ama bahçenizde çit mazı fidanı görmek için illaki tohum çimlendirmek ve beklemek zorunda değilsiniz.

İnternetten tüplü çit mazı fidanı satın alarak da bahçenizi bu özel bitkiyle taçlandırabilir, arzu ettiğiniz görünümü manzaranıza katabilirsiniz.

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,