Öne Çıkanlar hatay tarım fuarı chicago borsası ığdır pamuğu interfresh fuar muğlada yağmur

Bu haber kez okundu.

Çukurova'da süneyle mücadele
  Karaisalı ilçesi Ziraat Odası Başkanı Mahmut metin, İmamoğlu Ziraat Odası Başkanı Kemal Altınköse ile Aladağ Ziraat Odası Başkanı Bahri Ceren, yörelerinde buğday ekili alanlarda süneyle mücadele çalışması yapan ATB Başkanı Muammer Çalışkan ve yönetim kurulu üyelerine teşekkür ziyaretinde bulundular.
Oda başkanları süne ile yapılan mücadele sayesinde bu yıl buğday eken çiftçileri geçen yıllara oranla daha fazla verim elde ettiklerini, verimin artmasının yanı sıra buğdayın kalitesinin de yükseldiğini söylediler.
Çalışkan da, yaptıkları mücadelenin sonuçlarını vermiş olmasından dolayı mutlu olduklarını belirterek, şunları kaydetti:
''Süne ile sürdürülen mücadelede kazanan, başta üreticimiz, tüketicimiz ve ülke ekonomisi olmuştur. Daha önce sünenin neden olduğu olduğu kalite kaybı yüzünden yemlik olarak kullanılan yaklaşık 200 bin ton buğday ekonomiye kazandırılmış olup aynı zamanda yüzde 25-30 oranında çıkan buğdayın kalitesi yükselmiştir. Ekonomiye kazandırılan buğdayın parasal tutarı 20 milyon lira civarında.''
Çalışkan, Borsa olarak süne ile başlattıkları mücadele çalışmalarını gelecek yıllarda da sürdüreceklerini bildirdi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi