Öne Çıkanlar mikado kayısı fakıbaba tarım eğitim abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Domateste en fazla ihracatı Rusya’ya yapıyoruz
Geçen yıl yaş sebze ve meyve ihracatında en fazla talep gösterilen ürün domates oldu. Bu sebze, 262,3 milyon dolarla en çok Rusya Federasyonu'na gönderildi.
 
Türk kirazına ve Bursa siyah incirine en fazla Almanlar, elmaya Irak, şeftaliye Suudi Arabistan, pırasaya İsviçre ve patatese ise Gürcistanlılar talep gösterdi.
 
En fazla ürün ihracatında ikinci sırayı çekirdeksiz üzüm alırken, bu meyveye en çok talep ise Rusya Federasyonu'ndan geldi ve toplam ihracat 84 milyon dolar olarak gerçekleşti.
 
Özellikle son yıllarda ihracatında önemli oranda artış yaşanan kiraz, üçüncü sırada yer aldı ve en fazla 58 milyon dolarla Almanlar tüketti. Almanya'yı 18 milyon dolarla Rusya Federasyonu takip etti.
 
Pırasa ihracatı 1,5 milyon dolarla en fazla İsviçre'ye yapılırken, kavun 1 milyon dolarla Almanya'ya, maydanoz 1 milyon dolarla Romanya'ya, beyaz lahana 998 bin dolarla Almanya'ya, armut 983 bin dolarla Rusya Federasyonu'na gitti.
Dolmalık biber 4,6 milyon dolarla Almanya'ya, siyah çay 4,6 milyon dolarla Belçika'ya, kestane 3,8 milyon dolarla İtalya'ya, havuç 3,1 milyon dolarla Romanya'ya gitti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı