Öne Çıkanlar abelya ağacı fidanı fakıbaba tarım eğitim mikado kayısı

Bu haber kez okundu.

Hilvan Çiftçilerinin Sorunu Bakanlara Anlatıldı
Geçtiğimiz günlerde, bir dizi açılış için Şanlıurfa'ya gelen Bakan Faruk Çelik ve Bakan Veysel Eroğlu ile görüşen Hilvan Ziraat Odası Başkanı Hikmet İpar, "İlçemiz Kaymakamı Sayın Uğur Sezer'in girişimleriyle tüm STK'lar bir araya gelip Hilvan'ın tarım sulaması sorununa eğilip çözüm arayışında bulunmak üzere ilk defa böyle bir organizasyon sağlanmıştır" dedi.

Başkan İpar, "Başta çiftçilerimizi ilgilendiren bu konuda hassasiyet gösteren ve bu organizasyonun oluşumunda rol oynayan İlçe Kaymakamımıza ve bizleri yalnız bırakmayan Esnaf Sanatkarlar Odası Başkanı'na, Belediye Başkanı'na ve Şoförler Odası Başkanı'na, şahsım ve çiftçilerimiz adına teşekkür ediyorum. Kaymakamlık makamında STK'lar ile bir araya gelip, Şanlıurfa'ya bir dizi açılışlar için gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik ve beraberindeki heyetin dikkatlerini, gecikmiş olan 'Hilvan Pompaj Sulama Sistemi'ne çekmek için birlikte hareket etme kararı alınmıştır. Bu neticede açılışın yapılacağı salonda halkımızca çeşitli pankartlar açılmış, suya hasret topraklarımız için sloganlar atılmıştır. Bu vesile ile gerek Sayın Valimizin gerekse bakanlarımızın ve beraberindeki heyetin dikkatleri çekilmiş ve projemiz için ilk adımların atılacağı sinyali alınmıştır. Akabinde Kaymakam beyin Devlet Su İşleri Daire Başkanı ile yapmış olduğu görüşme neticesinde, Hilvan Sulama Projesi'nin hayata geçebilmesi için önemli sözler alınmış ve Hilvan Kaymakamlığı'nın hazırlamış olduğu sulama projesi raporunun yanında, Hilvan Ziraat Odası'nca hazırlanmış olan bir raporu da Kaymakamımız Sayın Uğur Sezer takdim etmiştir. Bu ilk adımın Hilvan halkına ve tarım sektörüne hayırlı olmasını diliyorum" ifadelerini kaydetti.


HABER KAYNAĞI

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı