Öne Çıkanlar jakaranda ağacı hünnap fidanı vişne fidanı makam aracı bekir pakdemirli

Bu haber kez okundu.

Jakaranda Fidanı Yetiştiriciliği Nasıl Yapılır

Bignoniaceae familyasından jakaranda mimosifolia namı diğer jakaranda fidanının nasıl yetiştirilirdiğini ve iklim,toprak,sulama isteklerini bu yazımızda ele alıyoruz. Jakaranda fidanının ana vatanı Brezilya'dır. Ülkemizde Akdeniz ve Ege Bölgelerinde park ve bahçeler için süs bitkisi olarak yetiştiriciliği yapılmaktadır. Görünüm olarak cezbedici bir havası olan jakaranda fidanı drenajlı ve ağır balçıklı toprakları sever. Soğuğa dirençli olan fidan -4 derecelere kadar soğuğu absorbe edebilir.
Jakaranda fidanı Sıcağa ve neme ihtiyaç duyar. Sıcak iklimlerde çok iyi gelişir ve düzenli olarak sulanmaya ihtiyacı vardır. Doğal ortamında en yüksek 50 metreyi bulan boylara ulaşan jakaranda fidanı sığ ve yayılıcı bir kök yapısına sahiptir. 
Güneşli-yarı gölge ortamları seven jakaranda fidanı park bahçelerde oldukça dekoratif bir süs bitkisidir. Birde yaşlı bir ağaç olduğunda manzarası gerçekten eşsiz bir güzellikte olur. İlk çiçekleri açıldıında henüz yprakları gelişmemiş olur, bu nedenle de büyüleyici mavi bir görünüme sahip olur. 
Jakranda yetiştiriciliği yapmak için tohumla üretim veya çelikleme yoluyla üretim hakkında bilgi ve tecrübenizin olması gerekmektedir. Bu bilgi ve tecrübeden yoksunsanız eğer yine de yetiştiricilik yapabilirsiniz. Fide veya fidan olarak fidanlıklardan ve internetten temin edebileceğiniz jakarandaları yetiştirebilirsiniz. Hazır köklenmiş fide ve fidanın bakımı tohum veya çelikle üretilenlere göre çok daha kolay ve basittir.
jakaranda ağacı fidanıSizlere internetten güvenle fidan satın alabileceğiniz, güvenilir ve köklü bir firmanın iştiraki olan e-fidancim.com sitesini önermek istiyoruz. E-fidancim hem üretici hem de satıcı olan bir firmanın internet sitesidir. Sitede bitki,tohum,toprak,fide,fidan,çiçek, bahçe ekipmanları konusunda aklınıza gelen her ürünü görebilir ve sipariş verebilrsiniz. Ürünleriniz kapınıza geldiğinde herhangi bir sebep belirtmeksizin faturasıyla beraber iade edip paranızı geri alabilirsiniz.

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,