Öne Çıkanlar makam aracı fındık fiyatları arttı can erik hasadı tarım fuarları abelya ağacı fidanı

Bu haber kez okundu.

Kafa kadar büyük 1,3 kilogramlık patates şaşırtıyor
Antalyalı emekli işçi Mehmet Er (62)’in evinin bahçesinde yetiştirdiği 1,3 kilogram ağırlığındaki patatesin büyüklüğü görenleri şaşırtıyor.
    Taşkesik Yaylası'ndaki evin bahçesinde çeşitli sebze ve meyve türleri yetiştiren Er, yıllardır yaptığı gibi bu sene de patates dikti. Er, bahçesinin yarım dönüm büyüklüğündeki kısmında patatesleri 10 gün önce toplamaya başladı. Ancak Er’in yetiştirdiği patateslerin ağırlığı bir kilonun üzerindeydi.
    Önce, çapasına taş takıldığını düşündüğünü anlatan Mehmet Er, “Patates olduğunu görünce büyük şaşkınlık yaşadım.” dedi. Patatesleri kendi yemek için yetiştirdiğini ifade eden Er, “Bu sene sarı patates ektim. Lezzetli ve güzel, fakat fazla dayanmıyor. Onun için çoğunu sattım. Kilosunu 50-60 kuruştan verdim.” diye konuştu.
    Topladığı patateslerden birini Antalya’da yaşayan torunu için ayırdığını belirten Er, hediye ettiği ürünün 1 kilo 300 gram ağırlığında olduğunu söyledi. Patatesin, torun Nizamettin Özmen’in kızının kafası kadar büyük olması dikkat çekti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,