Öne Çıkanlar eğitim akif özkaldı vairo badem çeşidi fındık hayvancılık

Bu haber kez okundu.

Kamelya Fidanı Yetiştiriciliği

Her dem yeşil bitkilerin içinde özel bir yeri olan kamelya fidanı hem iç mekanlarda hem de dış mekanlarda süs bitkisi olarak yetiştirilmektedir. Çiçek şekil ve renkleri türüne göre değişiklik gösteren kamelya fidanı gösterişli çiçekleri ile bulunduğu ortama renk katar. Çalı formuna sahip olan bitki daha çok dış meknada tercih edilmektedir ancak iç mekanda saksıda yetiştirilmek isteniyorsa buna uygun cins seçilmelidir. Eğer kamelya fidanı dikip yetiştirmek istiyorsanız öncelikle nereye dikeceğinizi belirleyip ona göre cins seçimi yapmalısınız.
kamelya çiçeğiÇiçeklenme dönemi kış soğuklarına rastlayan kamelya fidanını soğuk kış günlerinde 4-7 derecelerde muhafaza etmeliyiz. Aksi taktirde fidanımızın çiçeklerini ve hatta kendini kaybedebiliriz. Aydınlık ortamları seven ve aydınlık ortamlarda gelişimi hızlı olan kamelya fidanını aydınlık seviyor diye doğrudan güneş ıığına maruz bırakmamalıyız. Doğrudan gelen güneş ışıklarından korumamız gerekmekte. Tek bir taraftan aydınlanan ortamda yetişen kamelye fidanı ışığı aldığı tarafa doğru gelişeceğinden fidanımızı ya tam aydınlık yerde yetiştirmeli ya da düzenli aralıklarla döndürerek dengeli gelişimini sağlamalıyız. 
Kamelya fidanı sulaması kış aylarında haftada bir defa ve yaz aylarında iki defa olacak şekilde yapılmalıdır. Bu genel kalıp toprak ve ikliminizin koşullarına göre değişse de genel itibari ile bu şekildedir. Kamelya fidanının suya ihtiyacı olup olmadığını toprağına parmağımızı batırarak test edebiliriz. Toprak kuru ise su verebiliriz, toprakta nem var ise su ihtiyacı yoktur. Fidanımızı akşam sulamışsak sabah saksının altlığında biriken suyu dökersek bitki için daha iyi olacaktır. 
Kamelya fidanı yetiştirmek isterseniz bunu tohum, aşı veya çelik yöntemiyle yapabilirsiniz. Yada güvenilir bir firmadan sipariş verip satın alabilirsiniz. Kamelya fidanını online fide fidan satış sitesi e-fidancim.com'dan güvenle alabilirsiniz. Firma köklü bir fidan firması olup hem üretici hem satıcı konumundadır. Siparişiniz kapınıza geldiğinde ben bu kargocunun tipini beğenmedim gibi bir bahaneniz bile olsa firma ürünlerinin arkasında durup geri iade etmenizi isterseniz ücretini isterseniz yeni fidanları size tekrar temin edeceğini bildirir.

Tarımsal Haber - www.tarimsalhaber.com

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,trabzon hurması fidanı, zeytinyağı satışı, zeytinyağı satın al, limon fidanı,