Öne Çıkanlar aa chicago borsası besi sığırı yetiştiriciliği teknoloji tarım

Bu haber kez okundu.

Malatya'da sönmez tohumu deneme ekimi yapıldı
 Tarım İl Müdürü Hamit Aygün, Arapgir ilçesine giderek örnek sertifikalı tohumların ekildiği tarlalarda inceleme yaptı.

Aygün, Malatya Tarım İl Müdürlüğü'nce 2010 yılında sonbahar döneminde Eskişehir Anadolu Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nden temin edilen 15 ton Sönmez tohumunun getirtilerek, Arapgir ilçesine bağlı Deregezen Köyü'nde bulunan 6 çiftçiye deneme ekimi yaptırıldığını belirtti. Aygün şunları söyledi:

"Yaptığımız hesaplar neticesinde, çiftçilerimizin ellerindeki tohumların verimi oldukça yüksek ve bu tohum bölgemize uyumlu. Çeşitlerle değiştirmeleri halinde Malatya'mıza ekstra 100-150 milyon lira civarında ek gelir sağlanacaktır. Bu nedenle çiftçilerimizin mevcut tohumlarını sertifikalı ve yüksek verimli çeşitlerle değiştirmeleri gerekmektedir. Bu tohumun buğdayı uzun boylu, kış soğuklarına ve yaz kuraklıklarına oldukça dayanıklı ve sulu arazilerde daha verimli oluyor."


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi