Öne Çıkanlar can erik hasadı kurban bayramı besi sığırı yetiştiriciliği üretim kefir

Bu haber kez okundu.

Manavgat'ta nar yetiştiriciliğine ilgi her geçen gün artıyor
ANTALYA (CİHAN) - Üretim rekoltesi de 5 yıl içinde 2 bin 900 tondan 6 bin 100 tona ulaştı. Dikilen fidan sayısının ise 62 binden 145 bine ulaştığı belirtildi.

İlçede zeytin ve narenciye üretiminden sonra en faz yetiştirilen meyve nar olduğu ifade edildi. Manavgat Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Birol Tuncel, ilçede her geçen gün nar üretimine karşı ilginin artarak devam ettiğini söyledi. Nar yetiştiriciliğinde artışta bilinçli tarım yapımı ile ilgili bilgilendirmenin çok önemli olduğunun altını çizen Tuncel, köylerde belirli program doğrultusunda ziraat mühendisleri ile birlikte muhtarlar öncülüğünde iyi tarım uygulamaları hakkında bilgilendirme yaptıklarını söyledi. Nar, zeytin ve narenciye ürünlerinin Manavgat'ın iklim ve toprak yapısına uygun olduğunu belirten Tuncel, nar yetiştiriciliğine yönelik bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürdüklerini kaydetti. Tuncel, "Manavgat'ta nar üretimine karşı her geçen gün ilgi artıyor. Bu artış kesintisiz devam ediyor. Her geçen gün yeni yeni nar bahçeleri kuruluyor." diye konuştu.

Manavgat Ziraat Odası(MZO) Başkanı Rasim Metin, ilçede ger geçen gün nar üretimine karşı ilginin arttığını söyledi. Narenciye, zeytin ve nar yetiştiricilerine fidan bulma konusunda yardımcı olduklarını belirten Metin, yetiştiriciye meyve üretimi konusunda her zaman bilgilendirme yaptıklarını söyledi.

Side Selimiye Garden Hotel sahibi Mehmet Çelikten, konaklama tesisinde kalan konuklarına ikram etmek için bahçesinde nar yetiştirdiğini söyledi. Yetiştirdiği bütün narları otelde kalan müşterilerine hediye ettiğini belirten Çelikten, Side bölgesinde genelde Hicaz türü narın yetiştiğini kaydetti. Diş kliniği avlusunda saksında meyve yetiştirmeyi sevdiğini belirten diş hekimi Recep Demirtaş, 5 saksıda nar yetiştirdiğini söyledi.

Nar suyu satıcısı Yılmaz Özcan, havaların soğumaya başlaması ile birlikte sıkma nar suyuna ilginin artmaya başladığını ifade etti. Özcan, yerli ve yabancı turistlere nar suyunun bardağını 2 liradan sattıklarını kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyagi