Öne Çıkanlar vairo badem çeşidi Gıda fakıbaba hayvancılık kefir

Bu haber kez okundu.

Meyve Üreticilerine İlaçlama Uyarısı
Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdür Vekili İsmail Gürbüz, yaptığı yazılı açıklamada, elma, armut ve ceviz ağaçlarında ilkbahar döneminde bulundukları yer ve iklim koşullarına bağlı olarak ortaya çıkan iç kurdu zararlısının birkaç saat içerisinde meyvenin sapa yakın kısmından veya meyvenin birbirine temas noktasından girerek, çekirdek kısmına kadar galeri açıp beslendiğini, daha sonra meyveyi terk ettiğini belirtti.

Bu zararlının ilaçlama yapılmadığı takdirde meyvelerin kurtlanarak dökülmesine neden olduğunu, dökülmeyen kurtlu meyvelerin ise pazar ve sofralık değerini yitirdiğini ifade eden Gürbüz, şunları kaydetti:

"Üreticilerin, elma, armut ve ceviz ağaçlarına zarar veren iç kurduna karşı en kısa zamanda ilaçlama yapmaları gerekmektedir. İlaç mücadelesi yapılmayan bahçelerde zarar oranı yüzde 80'e yaklaşmaktadır. Bu nedenle, zararlıya karşı ruhsatlı ilaçlardan biriyle ilaçlama yapılmalıdır. Bu konuda daha fazla bilgi almak isteyen üreticilerimiz Bitkisel Üretim ve Sağlığı Şube Müdürlüğü'ne başvurabilir.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı