Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Milletvekili Karal: Kaçak ballar arıcıları olumsuz etkiliyor
AK Parti Rize Milletvekili ve TBMM Dışişleri komisyonu üyesi Hasan Karal, kaçak yolla Türkiye'ye giren balların kayıt altına alınamayarak ülke ekonomisine zarar verdiği gibi bölgedeki arıcıları da olumsuz yönde etkilediğini bildirdi.
Karal, yaptığı yazılı açıklamada, Gürcistan'dan Türkiye'ye kaçak yollarla bal girdiğini ifade ederek, şunları kaydetti: "Balın kayıt dışı olması, tüketici sağlığını olumsuz etkilemesi ve arıcılıkla meşgul olan binlerce vatandaşımıza zarar vermesi kabul edilemez. Yurda kaçak giren bu ballar halkın sağlığını olumsuz yönde etkiliyor. Gıda kodeksine uygun olup olmadığı belli olmayan ve hiçbir denetlemeye tabi olmayan bu balların ülkemize girmesi büyük bir talihsizliktir. Kaçak yolla ülkemize giren ballar kayıt altına alınamayarak ülke ekonomisine zarar verdiği gibi bölgedeki arıcıları olumsuz yönde etkiliyor. Rize'de arıcılıkla uğraşan yaklaşık 2 bin üreticimiz bu durumdan olumsuz etkileniyor. Kaçak yollar ülkemize giren bu balların arıcılıkla uğraşan kişilerin menfaatlerine ve emeklerine zarar vermesine izin verilmemelidir."
Karal, üreticilerin mağdur edilmemesi, insan sağlığının tehlikeye atılmaması için Sağlık Bakanlığı, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı, Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile Dışişleri Bakanlığından talepte bulunulduğunu kaydetti.

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,