Öne Çıkanlar tarım Gıda teknoloji Ergene havzası dap desteği

Bu haber kez okundu.

Muş'ta silajlık mısır hasadı başladı

Muş'ta silajlık mısır hasadı başladı
MUŞ (AA) - Muş'ta kışın hayvan yemi olarak kullanılan silajlık mısırın hasadına başlandı.
Muratgören köyünde 300 dönümlük arazide silajlık mısır ekimi yapan Haşım Kandemir, yaptığı açıklamada, buğday ve ot veriminin düşmesi sonucu silajlık mısır ekimine ağırlık verdiklerini söyledi.
Silajlık mısır hasadına yeni başladıklarını ve hasadı 5 günde tamamlamayı hedeflediklerini belirten Kandemir, şunları aktardı:
"Her sene mısır ekiyoruz. Kazancı iyi. Sabah başladığımız işe karanlık çökene kadar devam ediyoruz. Mısırı genellikle büyük hayvan çiftliklerine satıyoruz. Silajlık mısırın tonunu 180 ile 190 lira arasında satıyoruz. Bu yıl buğday ve ot verimi az olduğundan Muş'ta çok sayıda hayvan sahibi silajlık mısır ekmek zorunda kaldı. Bu yıl geçen yıllara oranla mısırın verimi çok iyi. İnşallah emeğimizin karşılığını alırız. Toplam 300 dönümlük alanda ekimini yaptığımız mısırdan yaklaşık 20 bin ton ürün almayı düşünüyoruz."
Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğünden yapılan açıklamada ise 2017 yılında tahmini olarak 25 bin dekar alanda silajlık mısır ekimi yapıldığı ve bu alandan 100 bin tonun üzerinde ürün elde edilmesinin beklendiği bildirildi.

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,