Öne Çıkanlar fakıbaba tarım ve orman bakanlığı besi sığırı yetiştiriciliği eğitim tarım

Bu haber kez okundu.

Örtü altı yetiştiriciliğinde kayıt istendi
Malatya Gıda, Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hamit Aygül, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada, "Örtü altı yetiştiriciliğinde Kontrollü Üretim Sistemini geliştirmek, teşvik etmek, kayıt altına almak, raporlamak suretiyle planlı üretimin sağlanması amacıyla hazırlanarak 25.08.2010 tarih ve 27683 sayılı Resmi Gazete ile yayımlanan, Örtü Altı Üretiminin Kayıt altına alınması hakkındaki yönetmelik gereğince İlimizde Örtü Altı Kayıt Sistemi oluşturulacaktır. Örtü Altı Üretimi yapan üreticilerin; Bankalarda kredi kullanabilmeleri, üretim alanlarını tarım sigortası yaptırabilmeleri, Biyolojik ve Biyoteknolojik mücadele destekleme ödemelerinde yararlanabilmeleri için Örtü Altı Kayıt Sistemine kayıt olma şartı aranmaktadır.

İl ve İlçe bazında, ayrı ayrı veya tek olarak toplam 500 metrekare ve üzeri örtü altı alanına sahip üreticilerin, Örtü Altı Kayıt Sistemine kayıt olmaları için, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir. Üreticilerimiz konuyla ilgili Gıda Tarım ve Hayvancılık İl ve İlçe Müdürlüklerimizde daha detaylı bilgi edinebilirler" dedi.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı