Öne Çıkanlar genç çiftçi projesi e-fidancim ayçiçeği alımı lavanta lavanta yetiştiricilliği

Bu haber kez okundu.

Red Globe üzümü saklanınca değer kazanıyor
Sofralık bir çeşit olan ve Tokat'ta da yetiştirilmeye başlanan ''Red Globe'' üzümünün, 3-4 ay soğuk hava deposunda muhafaza edildikten sonra şu anki piyasa fiyatından en az yüzde 50 oranında daha fazla değer kazanacağı tahmin ediliyor.

Gaziosmanpaşa Üniversitesi Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Dr. Adem Yağcı, son yıllarda Tokat yöresinde sofralık üzüm yetiştiriciliğinin yaygınlaştığını ve ''Red Globe'' üzüm çeşidinin üreticinin yüzünü güldürdüğünü anlattı.

Yağcı, Tokat bölgesinin ihracata yönelik sofralık üzüm yetiştiriciliği için uygun potansiyele sahip olduğunu belirtti.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,