Öne Çıkanlar tarım ve orman bakanlığı tarım bakan yardımcısı akif özkaldı palmiye ağacı ayçiçeği zararlıları

Bu haber kez okundu.

Rize’de tarım arazilerinin yüzde 91’i çayla kaplı
Türkiye’de çayın başkenti olarak adlandırılan Rize, geniş çay bahçeleri ile dikkat çekiyor. Rize’de tarım arazilerinin yüzde 91’ini çay bahçeleri oluşturuyor.

    Rize Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü, DOKA ve ÇAYKUR’dan alınan istatistiki bilgilere göre; Rize’deki arazilerin yüzde 13.9'u tarım arazisi. Tarım arazilerinin yüzde 91'i ise çay bahçelerinden oluşuyor. Kalan yüzde 9’luk kısımda kivi, fındık ve tarla bitkileri üretimi yapılıyor. Artvin, Rize, Trabzon ve Giresun illerinde toplam 75 bin 800 hektar alanda çay tarımı yapılıyor. Bu alanın 54 bin 758 hektarı Rize ili sınırları içerisinde yer alıyor.


Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı