Öne Çıkanlar karaman ziraat odası saksıda limon yetiştiriciliği üretim destekleme Başbakan Binali Yıldırım

Bu haber kez okundu.

Saman Fiyatlarındaki Artış Yetiştiriciyi Olumsuz Etkiliyor
Güleç, gazetecilere yaptığı açıklamada, hayvancılığın desteklenmesi için verilen 0 faizli ve 7 yıl vadeli krediyle sektörde yatırımcıların arttığını belirtti.

Bir çok ilde yeni tesislerin kurulduğunu, böylece hayvan fiyatlarında artış yaşandığını ifade eden Güleç, şöyle konuştu:

''Gebe düve fiyatları 6-7 bin liraya yükseldi. Hayvancılığa yatırımın çok olması nedeniyle yem fiyatları da arttı. Tane buğday ve arpanın fiyatları yükseldi. Geçen yıl 3 liraya aldığımız bir balya saman, bu yıl 6 liraya yükseldi. Hasat döneminde olmamız ve bereketli bir yıl geçirmemize rağmen fiyatların bu kadar yüksek olması hayvancılığa talebin yüksekliğinin göstergesidir. Bu girdi fiyatlarının kışın daha da artacağını düşünüyoruz.''

Bir çuval yem fiyatının 35-40 lira olduğunu belirten Güleç, süt tozu ithalatının bitirilmesi ve yerli süt tozuna destek verilmesi gerektiğini kaydetti.

Güleç, yem ve saman fiyatlarında yaşanan artışın kendilerini olumsuz etkilediğini dile getirerek, ''Geçtiğimiz yıllarda tarlalarda kalan saman için çiftçiler bizi arardı. Şimdi ise tarlalarda ne saman kaldı ne de sap. Saman kıymete bindi'' diye konuştu.

 

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,naturel sızma zeytinyağı, erken hasat soğuk sıkım zeytinyağı,