Öne Çıkanlar anadolu ajansı Gıda tarım küçükbaş hayvan hibe sahte yağ

Bu haber kez okundu.

Samsunda Ayçiçeğinde Hasat Dönemi

Ayçiçeğinde hasat dönemi
SAMSUN (AA) Karadenizbirlik'e bağlı olarak faaliyet gösteren Havza Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifi Başkanı Mehmet Tural, yaklaşık 10 gün sonra hasadın başlamasıyla ayçiçek alımına başlayacaklarını bildirdi.
Tural, ayçiçeği hasadı öncesi ekim alanları gezerek incelemelerde bulundu.
Burada gazetecilere açıklamalarda bulunan Tural, kooperatif olarak 2 bin 335 üyeleri bulunduğunu ve bu yıl Havza'da ayçiçeği ekim alanının arttığını söyledi.
İlçede yaklaşık 60 bin dekar alanda ekim yapıldığını, rekoltenin 12 bin ton olmasını beklediklerini belirten Tural, "Yaklaşık 10 gün sonra hasadın başlaması ile kooperatif olarak ayçiçeği alımına başlayacağız." dedi.
Tural, avans fiyatının hasat öncesi açıklanmasının önemine işaret ederek, şöyle konuştu:
"Bu şekilde serbest piyasa, çiftçiye ürünün değerinde bir fiyat vererek üreticinin hakkı korunmuş olacak. Çiftçimize hayırlı olsun. Kooperatifimiz üyesi herkesin ayçiçeği alınacak. Ayrıca kooperatifimiz üyesi olan ve sözleşmeli ayçiçeği ekimi yaparak teslim eden ortaklarımız devlet desteği olan ton başına 400 liraya ilaveten 60 lira daha destek alacak. Bu da desteklemeler ile ayçiçeğinin tonunun 2 bin 110 lira olması demek. Kooperatif yönetimi olarak üyelerimiz ve bölge çiftçilerimiz adına bizlerin her zaman yanında olan ve elinden gelen desteği veren Karadenizbirlik yönetimine teşekkür ederim."

Anadolu Ajansı

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,