Öne Çıkanlar hayvancılık çiftçi tarım yetiştiricilik kursu meyve ağacı budama

Bu haber kez okundu.

Saruhanlı'da makineli pamuk hasadı başladı
MANİSA (CİHAN)- Saruhanlı ovasında yaklaşık 18 bin dekar pamuk ekildiğini belirten Erken Tarım'ın sahibi Ali Erken, "Yüzlerce ailenin dört gözle beklediği pamuk hasadı çok bereketli başladı. Bu yılki hasat, hem çiftimizi hem de bizleri çok memnun etti. Önceki yıllara oranla verim daha iyi, dekarda 500 ile 600 kg. pamuk elde edildi." dedi.

Dünya genelinde pamuk fiyatlarınin yükselmesinde talebin devamlı artması, Çin ve Hindistan'da da beklenen verimin alınamamasının etkili oludğunu kaydeden Erken, "Yıllar önce başka ürünlere yönelen çiftçiler, bir dönem Türk filmlerine de konu olan beyaz altın pamuğa döndü. Şu anda ortalama fiyatı bin 750 lira. İleriki günlerde 2 bin 200 lira civarına çıkacağını tahmin ediyoruz. Çiftçilerimiz pamuklarını stoklayıp o zaman piyasaya sürerse daha kârlı olacak." şeklinde konuştu.

Mütevellili çiftçilerden Selim Doğuş da uzun bir aradan sonra pamuk ektiğini ve verimin çok güzel olduğunu söyledi. Doğuş, "Dekar başına 500 kg. pamuk aldım. Randıman yüzde 40 ile 45 arasında. Ayrıca önceki senelerde hastalıklar olmuştu, çok şükür bu yıl pek hastalık bulaşmadı, dolayısıyla maliyetlerimiz de düştü." dedi.Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Üye Ol

banner59

banner95

ahududu fidanı,armut fidanı,çiçek soğanı, çiçek soğanı satışı,çiçek tohumu,çiçek tohumu satışı,çınar ağacı fidanı,dut fidanı,erik fidanı, fidan,fidan satışı,fındık fidanı, goji berry fidanı,gül fidanı, gül fidanı satışı, kayısı fidanı, kiraz fidanı, lale soğanı, limon fidanı, meyve fidanı,nar fidanı, sebze tohumu, şeftali fidanı,tohum satışı, trabzon hurması fidanı, üzüm fidanı, elma fidanı,vişne fidanı,zeytin fidanı, armut fidanı, palmiye fidanı, çim tohumu,badem fidanı,zeytinyağı